Dla kogo EAA?

Dla kogo EAA?

EAA są aminokwasami, które mają korzystny wpływ na utrzymanie właściwej homeostazy w naszym organizmie. Bardzo intensywny i długotrwały trening/ wysiłek skutkuje wielkim stresem organizmu, co skutkuje nieprawidłowościami homeostazy. EAA są więc między innymi zalecane osobom które mają problemy w tej kwestii.
Aminokwasy te powinny stosować również osoby, które mają różne zaburzenia wewnętrzne (np. związane z nerkami, wątrobą) oraz nieprawidłowości związane z układem nerwowym czy trawiennym.
Są również przeznaczone dla tych, którzy chcą się odchudzić, tu w szczególności przydaje się fenyloalanina, lipoliza oraz metionina (aminokwasy te zbijają tkankę tłuszczową oraz sprawiają, iż zwiększa się i przyspiesza przemiana materii).
Aminokwasy EAA są również niezbędne praktycznie dla każde osoby, która uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Nie są to substancje wyłącznie zalecane sportowcom czy kulturystom.
Jeśli chodzi o samych sportowców, to EAA jest im zalecana w fazie około treningowej, gdyż wtedy większe stężenie aminokwasów w organizmie jest bardzo potrzebne. Przyczynia się to do odnowy tkanki mięśniowej i minimalizuje możliwość pojawienia się katabolizmu.